Odměňte se, aneb 7 důvodů pro rebozo rituál zavírání kostí

Během těhotenství a porodu je žena ve zvýšeném duchovním vědomím a je emocionálně otevřenější, než je tomu obvykle. V mnoha kulturách mají ženy výhody a privilegia od počátku těhotenství. Podle slovanské tradice se ženě tento portál otevírá 40 dnů před porodem a uzavírá 40 dnů po porodu. V období porodu, který je chápán jako brána mezi dvěma světy, je žena fyzicky i emocionálně a duchovně nad propastí. Porodem se žena nejen otevírá fyzicky a její pánev se otevírá, aby mohla porodit, ale je otevřená i emocionálně a duchovně a její vědomí je zostřené. Každým porodem se žena transformuje v matku a emoce z porodu otiskne do svého dítěte. Vítání miminka na tomto světě a oslava ženství a síly přírody, i tak můžeme popsat porod.

Brána se však nezavře ihned po porodu, ale je to proces, který je ukončen na konci šestinedělí, 40. den po porodu. Během této doby, kdy mohou na povrch vyplouvat různé emoce, ať pozitivní, ale vzhledem k náročnosti situace s novým členem rodiny, i ty negativní. Je potřeba, aby žena po porodu hodně odpočívala, relaxovala a vyčlenila si čas pro sebe. Jen díky tomu může završit náročné období přechodu ženy v matku a portál uzavřít.

7 důvodů pro rebozo rituál zavírání kostí

 • vědomé fyzické a emocionální uzavření porodu,
 • zpracování vlastního porodu,
 • získání času pro sebe,
 • masáž se zaměřením na poporodní obnovení bříška,
 • snížení rizika poporodní deprese,
 • otevření se novému,
 • oslava zrození matky.

Vědomé fyzické a emocionální uzavření porodu

Vědomé fyzické a emocionální uzavření porodu probíhá prostřednictvím šátků rebozo, do kterých vás uzavřu. Během uzavření budete mít dostatek času pro fyzickou i emocionální obnovu. Potřebný čas si určujete sama. Během uzavření máte dostatek času na relaxaci, meditaci a uvolnění.

Zpracování porodu

Součástí rituálu je sdílení problému (porodu), které spolu s vizualizací a zavíráním kostí napomáhá k pochopení a přijmutí vlastního porodu. Následně dochází k uzavření energetické díry, která u nás odvádí potřebnou sílu o životu tady a teď.

Získání času pro sebe

Během šestinedělí, kdy si čas pro sebe nacházíme jen zřídka, přináší rituál odpoledne, kdy se budu věnovat jen vám. Bude to váš osobní relaxační den. Se svíčkami, koupelí, masáží, příjemnou hudbou, voňavými bylinkami. Bude to vaše dokonalé odpoledne, které vás nabije a osvěží.

Masáž

Součástí rituálu je aromamasáž těla se zaměřením na poporodní obnovení bříška. U masáže používám bylinné masážní koule, které zvyšují tělesnu energii, prokrvení, vyživují pokožku, zlepšují krevní oběh a snižují stres. Masáž bříška pomáhá zavinování dělohy a má pozitivní účinky na břišní svalstvo. Vstřebání bylin uvolňuje poporodní bolesti a prospívá tvorbě mléka a cirkulaci krve.

Snížení rizika poporodní deprese

Riziko poporodní deprese je v současné společnosti orientované na výsledky vysoké. Maminky často ve víru povinností zapomínají na sebe, a to ve fyzicky, emocionálně i duchovně náročném období kolem porodu a po něm může přispívat ke vzniku poporodní deprese. Vyhraďte si čas pro sebe, odpočívejte a vychutnejte si své reaxační odpoledne. Domluvte se s rodinou, aby miminko na odpoledne pohlídali a vy se mohla naplno zregenerovat.

Oslava zrození matky a otevření se novému

Oslavíme spolu vaše zrození matky, které bude novým vstupem do rodinného života tady a teď.

Během rituálu můžete mít u sebe miminko kdykoliv bude potřeba, pro lepší prožitek je však potřeba, aby se o miminko starala další osoba (tatínek, babička).

Potřebuji si porod uzavřít?

Pokud je vám některá charakteristika blízká, tak bude nejspíše potřeba porod uzavřít:

 • nejsem tady a teď (jsem tak nějak mimo realitu, nevěnuji pozornost okolí, jsem uzavřená v sobě),
 • o porodu mluvím velmi emocionálně (co se nepovedlo, co jsem chtěla jinak),
 • o porodu nemluvím,
 • s průběhem porodu nejsem spokojená,
 • o porodu mluvím velmi živě, jako by byl včera, a přitom proběhl před dlouhou dobou,
 • porod byl pro mě úžasným zážitkem, často o něm mluvím a jsem z něj velmi nadšená,
 • prodělala jsem potrat, zamlklé těhotenství, nezdařené umělé oplodnění.

Pokud máme porod uzavřený, tak žijeme tady a teď. Bolest přebolela a oslavné umoce utichly. Vzpomínky na porod v nás nevyvolávají ani bolest, ani nadšení. Je pouze přítomný okamžik.
Energetické brány na obou polaritách z nás odvádějí energii, kterou potřebujeme k bytí v přítomnosti… tady a teď.

Rituál zavírání kostí, neboli zavinování lze použít na všechno, co nemáme vyřešené, uzavřené, zpracované. Vše co chceme opustit a vydat se na novou cestu bez stínů minulosti.

Rituál není vhodný pro těhotné ženy.

Přejděte na nabídku služeb: Rebozo rituál zavírání kostí/zavinování.

 


Zuzana Kumpošt

Pomáhám ženám zkrotit poporodní depresi, kterou jsem si sama prošla. Mou vášní a zálibou jsou alternativní metody, které působí na naši mysl a tělo. Během posledních let jsem se stala terapeutem bachových esencí, tkáňových solí a homeopatie a díky těmto metodám vám můžu pomoci zkrotit poporodní depresi a jiná trápení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *