Barevně výrazný Solnce Genesis Orange Plum Pie dostál svého jména a jeho barvy jsou opravdu pomerančová se švestkovou, setkávaný je v nadýchané triweave vazbě. Složení je egyptská bavlna 42 %, len 20 %, kašmír 13 %, merino vlna 13 % a morušové hedvábí 12 %. Gramáž je krásných 310 g/m². Testována velikost 6 s nošencem 13 měsíců a 9 kg.

Šátek je vyrobený nizozemskou firmou Solnce. Dostal se ke mně již zanošený a malá v něm byla jako na oranžovo fialovém obláčku, ale věřím, že z počátku byl tento šátek divokou bestií, která potřebovala zkrotit, protože jeho houževnatost je z něj cítit již při prvním doteku.

Odvážná kombinace sytě pomerančové a švestkové je jedinečná, okouzlující a divoká. Barevně šátek může připomínat nejen klasický páj tedy koláč, ale také podzim, dýně, Halloween, poletující listí ve větru. Oranžová se krásně leskne a posouvá tuto barevnou souhru do oblasti extravagance, náladovosti, ale i otevřeného snění bez hranic. Vše je možné, pokud tomu věříme. Fialová barva, kterou tvoří fialová a tmavě modrá vláka, nám připomíná sladké švestky, chuť pozdního léta. Fialová z osnovy prosvítá i na oranžovém podkladu a dodává mu tedy nezvyklý nádech.

Tato barevná kombinace však přeje odvážným a je dokonalým pomocníkem při nošení batolat a těžších dětí. Šátek je při pohlazení pevný, luxusně dekoidní, jeho síla je cítit již při prvním setkání. Na druhou stranu je však měkký jako obláček a poddajný jako beránek. Vzor je mírně plastický a fialová lehce vystupuje, avšak díky hedvábí šátek krásně klouže do úvazu. Pro zkušené šátkařky se váže velice dobře a trošku dotahování je odměněno úžasným pohodlím. Úvaz pevně drží na dva suky a nepovoluje se ani při delší procházce.

Vzhledem ke složení by mohl být Genesis Orange Plum Pie považován za celoroční šátek, protože teď v zimě nás hřála merino vlna a kašmír a v létě jsou na nošení příjemné šátky s podílem lnu. Citlivější jedince však může vlna na holém těle kousat. Len ve složení je často náchylný na vytváření skladů na šátku a je jej tedy potřeba pravidelně žehlit, to se týká i tohoto jedince. Po nošení je potřeba jej uhladit a občas přežehlit. Len je velice nosný materiál a v šátcích jej mám ráda právě s vlnou, díky které je šátek nadýchanější a objemnější. Tvoří spolu dokonalou dvojku. Tento nadýchaný pracant je však určen primárně pro majitele, kterým nevadí ruční praní a žehlení šátku. Za tuto péči však dokáže dostatečně odměnit a nošení v něm je balada.

Šátek je vzhledem ke své gramáži a huňatosti vhodný na batolata a těžké děti a pro zkušené šátkaře. Pro novorozence a začátečníky není vhodný ani již zanošený kousek. K tomuto šátku je potřeba dospět na obou stranách, u nosících rodičů i u nošenečků. Pro větší děti je šátek vhodný pro nošení na břiše i na zádech.

Tento barevně nezvyklý kontrast mě vždy přivede do pozdního léta a začínajícího podzimu. Kdy listí poletuje kolem nás, ve vzduchu je cítit přicházející studené období. Postupně pak sbíráme plody našeho snažení nejen na zahrádkách, ale i za celý rok v našem životě. Končí čas večerních zahradních party a začíná čas strávený u zapáleného krbu se sklenkou dobrého červeného. Je to divoké období mnoha činností, které je vygradováno příchodem zimy a útlumem přírody i nás. Šátek je barevně divoký i uklidňující, je svůj. Je to dokonalý pracant, který nám usnadní nošení dětí.


Zuzana Kumpošt

Pomáhám ženám zkrotit poporodní depresi, kterou jsem si sama prošla. Mou vášní a zálibou jsou alternativní metody, které působí na naši mysl a tělo. Během posledních let jsem se stala terapeutem bachových esencí, tkáňových solí a homeopatie a díky těmto metodám vám můžu pomoci zkrotit poporodní depresi a jiná trápení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts

Recenze

Elavia Orchidea

Růžový ručně tkaný úžasňák s českými kořeny. Složení v osnově je cottolin 70 % (bavlna 60 % a len 40 %) a macerovaná bavlna 30 %, v útku pak macerovaná bavlna 100 %. Gramáž je krásných 321 g/m². Testována velikost Read more…

Recenze

Solnce Genesis Power

Úžasně vybarvený šátek Solnce Genesis Power je setkávaný v raspberry vazbě. Složení je bavlna 80 % a konopí 20 %. Gramáž je krásných 330 g/m². Testována velikost 7 s nošencem 13 měsíců a 9 kg. Tento úžasňák Read more…

Recenze

Yaro Braid Aqua Grad Black Wool

Tenhle modrý krasavec žákárové vazby sluší nejen chlapečkům a tatínkům. Složení je bavlna 60 % a vlna 40 %. Gramáž 260 g/m². Testována velikost 6 s nošencem 13 měsíců a 9 kg. Šátky od firmy YaroSlings, Read more…