Tenhle modrý krasavec žákárové vazby sluší nejen chlapečkům a tatínkům. Složení je bavlna 60 % a vlna 40 %. Gramáž 260 g/m². Testována velikost 6 s nošencem 13 měsíců a 9 kg.

Šátky od firmy YaroSlings, která své šátky vyrábí na území Evropské unie, jsou distribuovány nizozemskou firmou Slingomama.nl. Nejen Braid Aqua Grad Black Wool, ale i šátky z dalších kolekcí této firmy mají výborný poměr cena a výkon.

Tahle dokonalá modrá duha přechází od tmavě modré, přes královsky modrou, tyrkysovou, blankytně modrou až po šedou. Jedná se barevně o velmi zdařilou osnovu, která je doplněna černým útkem. Barvy se krásně lesknou a slunce si s nimi něžně pohrává svoji symfonii. Pravidelně se opakující ovály a kosočtverce vyváří řetězy, které však v úvazu něžně obepínají naše děti. Vzor mi připomíná starodávné umění civilizací předkolumbovské Ameriky, Aztéků či Mayů. Dané barevné kombinace se nemusí bát ani tatínkové, avšak na druhou stranu velice pěkně sedí i holčičkám. Barevně se jedná o celoroční šátek, protože modrá barva není jen zimní barva, v létě nás krásně ochladí a osvěží.

Šátek je při pohlazení sametově jemný a hladký, vzor nevystupuje a jemnost tedy nenarušuje. Příjemná gramáž 260 g/m² si již poradí i s trochu těžším dítětem.  I přes svoji gramáž se stále jedná spíše o šátek tenký, kterého v ruce není moc a díky tomu se s ním dobře pracuje. Mírně klouže a do úvazu se tedy dostane téměř sám. Vlna ve složení je skvělá na celoroční nošení, kdy v zimě hřeje a v létě nás nepřehřívá. Termoregulační vlastnosti vlny jsou úžasné. Díky vlně se šátek nekrčí a stačí jej po nošení jen uhladit. Vlnu je však potřeba prát ručně, ale vzhledem k jejím super vlastnostem to lze absolvovat.

Šátek je vhodný pro začátečníky, kteří ještě s vázáním nemají mnoho zkušeností, protože se velice snadno dotahuje a díky své gramáži a tenkosti je vhodný i pro novorozence, kterého krásně obepne a obejme. Je však poměrně nosný a chvíli s dítětem poroste. Je to určitě jeden ze šátků, které lze doporučit pro nastávající rodiče, kteří mají zájem o nošení dětí. Při vázání na zádech mi byl šátek velice příjemný, úžasně se dotahoval a bylo rychle navázáno. Při nošení na břiše bylo u 9 kg potřeba roztáhnout pruhy a pro mé citlivé záda je už jen na kratší nošení.

Tento šátek je zdárnou ukázkou rčení „hodně muziky za málo peněz“, je vhodnou volbou pro malá miminka i začínající nosící rodiče. Jeho neobvyklý design se hned nekouká a i díky skvělým vlastnostem bude hezkou chvíli patřit do nosící výbavy.

 


Zuzana Kumpošt

Pomáhám ženám zkrotit poporodní depresi, kterou jsem si sama prošla. Mou vášní a zálibou jsou alternativní metody, které působí na naši mysl a tělo. Během posledních let jsem se stala terapeutem bachových esencí, tkáňových solí a homeopatie a díky těmto metodám vám můžu pomoci zkrotit poporodní depresi a jiná trápení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts

Recenze

Solnce Genesis Orange Plum Pie

Barevně výrazný Solnce Genesis Orange Plum Pie dostál svého jména a jeho barvy jsou opravdu pomerančová se švestkovou, setkávaný je v nadýchané triweave vazbě. Složení je egyptská bavlna 42 %, len 20 %, kašmír 13 %, merino Read more…

Recenze

Elavia Orchidea

Růžový ručně tkaný úžasňák s českými kořeny. Složení v osnově je cottolin 70 % (bavlna 60 % a len 40 %) a macerovaná bavlna 30 %, v útku pak macerovaná bavlna 100 %. Gramáž je krásných 321 g/m². Testována velikost Read more…

Recenze

Solnce Genesis Power

Úžasně vybarvený šátek Solnce Genesis Power je setkávaný v raspberry vazbě. Složení je bavlna 80 % a konopí 20 %. Gramáž je krásných 330 g/m². Testována velikost 7 s nošencem 13 měsíců a 9 kg. Tento úžasňák Read more…