Růžový ručně tkaný úžasňák s českými kořeny. Složení v osnově je cottolin 70 % (bavlna 60 % a len 40 %) a macerovaná bavlna 30 %, v útku pak macerovaná bavlna 100 %. Gramáž je krásných 321 g/m². Testována velikost 6 (4,70 m, šířka 0,71 m) s nošencem 13 měsíců a 9 kg.

Šátky E♥lavia jsou tkány v Rakousku českými ručičkami Evy Wlas. Tento kousek má rovné cípy, což je trochu nezvyk, ale přesto příjemná zkušenost.

Tento šátek se jménem Orchidea má krásné růžové barvy doplněné o barvu černou a modrou na krajích. Útek je béžový až s nádechem do zelena a příjemně nabourává růžovou záplavu a šátek tedy v důsledku působí lehce a vzdušně. Vazba tvoří na šátku malé kosočtverce. Celkový vizuální dojem z šátku je příjemný, šátek je něžný jako orchidej, podle které je pojmenován.

Při pohlazení má jemnou strukturu a pěkně diagonálně pruží, díky čemuž se dobře váže. Je nadýchaný a měkký, v ruce poddajný a stále je cítit jeho pevnost. Při vázaní je jej v ruce dost, ale i přes to, se s ním dobře váže, není to klasický huňáč, kterého je v ruce přespříliš a dotahování je už potom umění. Šátek při vázání neprokluzuje. V úvazu následně pevně drží a nepovoluje se. Úvaz poměrně drží i na jeden uzel, ale na dva se ani nepohne. I při delším nošení úvaz krásně drží a neprověšuje se. Šátek je vhodný pro úvazy na břiše i na zádech. Díky vyšší gramáži bych jej nevolila na novorozence.

Vzhledem k vysoké gramáži nás šátek krásně zahříval a i přesto, že má ve složení len, tak si jej v nejteplejším létě nedokáži představit, nicméně od podzimu do jara je skvělým pomocníkem při nošení dětí.

E♥lavia Orchidea je velmi povedený ručně tkaný šátek, úžasný pracant, který unese i těžší děti a díky pevné vazbě se o něj nemusíme bát, protože něco vydrží.


Zuzana Kumpošt

Pomáhám ženám zkrotit poporodní depresi, kterou jsem si sama prošla. Mou vášní a zálibou jsou alternativní metody, které působí na naši mysl a tělo. Během posledních let jsem se stala terapeutem bachových esencí, tkáňových solí a homeopatie a díky těmto metodám vám můžu pomoci zkrotit poporodní depresi a jiná trápení.

1 Comment

Bablofil · 30.3.2017 at 3:40

Thanks, great article.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts

Recenze

Solnce Genesis Orange Plum Pie

Barevně výrazný Solnce Genesis Orange Plum Pie dostál svého jména a jeho barvy jsou opravdu pomerančová se švestkovou, setkávaný je v nadýchané triweave vazbě. Složení je egyptská bavlna 42 %, len 20 %, kašmír 13 %, merino Read more…

Recenze

Solnce Genesis Power

Úžasně vybarvený šátek Solnce Genesis Power je setkávaný v raspberry vazbě. Složení je bavlna 80 % a konopí 20 %. Gramáž je krásných 330 g/m². Testována velikost 7 s nošencem 13 měsíců a 9 kg. Tento úžasňák Read more…

Recenze

Yaro Braid Aqua Grad Black Wool

Tenhle modrý krasavec žákárové vazby sluší nejen chlapečkům a tatínkům. Složení je bavlna 60 % a vlna 40 %. Gramáž 260 g/m². Testována velikost 6 s nošencem 13 měsíců a 9 kg. Šátky od firmy YaroSlings, Read more…