Heboučký šátek Solnce Genesis Peaches je setkávaný v triweave vazbě. Složení je malinová egyptská bavlna 44 %, námořnický kašmír 20 %, námořnické tussah hedvábí 20 %, broskvová egyptská bavlna 11 %, broskvové tussah hedvábí 5 %. Gramáž je krásných 300 g/m². Testována velikost 6 s nošencem 13 měsíců a 9 kg.

Jedná se o úžasně měkký šátek, který je dílem nizozemské firmy Solnce, která se zabývá tkaním jedněch z nejluxusnějších šátků světa. Dostal se ke mně díky úžasné akci brněnského Rodiného centra Matáta a ještě úžasnější osůbce, která mi jej půjčila na chvilku do opatrování a díky ní máme i sloníkové silikonové kojící korále „Korále ze silikonu certifikované – JM kraj“.

Příjemné barvy Solnce Genesis Peaches připomínají východ slunce. Kdy paprsky hřejícího slunce jemně zahání tmu do minulosti a chystají se hrát hru barev a stínů nevšedního dne. Růžovou barvu tvoří kombinace malinové a světle růžové, tedy broskvové barvy. Důsledek této kombinace vytváří hřejivou růžovou, neotřelou, nevtíravou, nejedná se o žádné cukrlátko, ale o krásnou svěží růžovou, která je vhodně doplněna námořnickou modrou. Růžová a tmavě modrá k sobě krásně ladí. Nebijí se, ale krásně se doplňují. Barevně šátek zaujme i oko, které nemusí pastelovou růžovou a její odstíny.

Největší nadšení ze šátku však přichází při prvním pohlazení, protože díky unikátní kombinaci kašmíru a hedvábí je Solnce Genesis Peaches ten nejvíc heboučký šátek, který jsem kdy měla v ruce. Je heboučký jako malé koťátko, které láká k pomazlení. Má jemnou strukturu a vzor je jen lehce plastický, kdy tmavě modrá z růžové lehce vystupuje. Šátek je díky své gramáži středně tlustý a při vázání je potřeba s tím počítat. Je však příjemně diagonálně pružný, což vázání usnadňuje a následně kolem miminka krásně drží. Váže se s ním tedy dobře, avšak dotahování chce chvilku cviku, ale odměnou je následně pevný úvaz, který na dva suky krásně drží bez pohnutí i delší dobu. Je to taková tenká deka, která miminko kolem sebe krásně obepne a pevně nám jej u srdce drží. Velmi dobře se s ním vážou úvazy na břicho i na záda. Pro svoji vysokou gramáž však není příliš vhodný na novorozence.

Ve složení doplňuje egyptskou bavlnu kašmír a tussah hedvábí, jenž mají termoregulační schopnost a v zimě nás tedy tento celoroční šátek zahřeje a v létě nás nepřehřívá. Vysoká gramáž a kašmír však mohou být v největším horku pro někoho nepříjemné. Šátek díky složení vyžaduje větší péči, je potřeba jej prát ručně a sušit ve vodorovné poloze, aby se nelámaly vlákna. Péči o tento šátek nám však vynahradí pohodlí jako na krásně načechraném obláčku.

Solnce Genesis Peaches je mazlík všech mazlíků. Jeho měkkost, poddajnost a hebkost jsou nepřekonatelné a následně jsme v jeho úvazu jako v laskavém objetí našich milovaných. Nikde netlačí, nekouše, nešimrá, netáhne. Jen se kolem nás jemně, avšak pevně rozprostře a skvěle odvádí svou práci v podobě velmi příjemného nošení. Jsem moc ráda, že jsme i jej mohly vyzkoušet.


Zuzana Kumpošt

Pomáhám ženám zkrotit poporodní depresi, kterou jsem si sama prošla. Mou vášní a zálibou jsou alternativní metody, které působí na naši mysl a tělo. Během posledních let jsem se stala terapeutem bachových esencí, tkáňových solí a homeopatie a díky těmto metodám vám můžu pomoci zkrotit poporodní depresi a jiná trápení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts

Recenze

Solnce Genesis Orange Plum Pie

Barevně výrazný Solnce Genesis Orange Plum Pie dostál svého jména a jeho barvy jsou opravdu pomerančová se švestkovou, setkávaný je v nadýchané triweave vazbě. Složení je egyptská bavlna 42 %, len 20 %, kašmír 13 %, merino Read more…

Recenze

Elavia Orchidea

Růžový ručně tkaný úžasňák s českými kořeny. Složení v osnově je cottolin 70 % (bavlna 60 % a len 40 %) a macerovaná bavlna 30 %, v útku pak macerovaná bavlna 100 %. Gramáž je krásných 321 g/m². Testována velikost Read more…

Recenze

Solnce Genesis Power

Úžasně vybarvený šátek Solnce Genesis Power je setkávaný v raspberry vazbě. Složení je bavlna 80 % a konopí 20 %. Gramáž je krásných 330 g/m². Testována velikost 7 s nošencem 13 měsíců a 9 kg. Tento úžasňák Read more…