Tenhle krásně pestrobarený Ring Sling ze žakárového šátku Fidella Outer Space Lilac je měkký, avšak příjemně nosný. Složení je organická bavlna 100 %. Gramáž 205 g/m². Testované RS s nošencem 13 měsíců a 9 kg.

Ring Sling je ze šátku Outer Space Lilac německé firmy Fidella, která své šátky na nošení dětí nechává tkát v Turecku, jenž je v šestým největším dodavatelem biobavlny na světě a textilní průmysl zde činí největší podíl na hrubém domácím produktu, je velmi skvělým pomocníkem na rychlé poponášení dětí. K testování tohohle RS jsem se dostala díky vypsaným testováním poradní facebookové skupiny Nosíme děti.

Svěží barevná kombinace fialové a oranžové evokuje letní dny plné slunce a zábavy. Fialová je světle fialová, opravdu lila a oranžová je něžně tlumená až šafránová. Vzor hvězdiček jen podtrhuje hravost šátku. Vzor Outer Space, tedy vesmír či meziplanetární prostor, unáší naši fantazii k nekonečným dálkám vesmíru, který nám nabízí nekonečné množství možností, stačí si jen vybrat tu správnou.

Fidella Outer Space Lilac je při pohlazení sametový, jemný a poddajný. Díky gramáži 205 g/m² se nejedná o žádnou deku a lze jej použít i na novorozence, kterého krásně obepne a drží pevně v úvazu. Šátek je mírně diagonálně pružný a má mírné tendence ke krčení, avšak to je u 100% bavlny poměrně běžné a po nošení stačí šátek uhladit a občas přežehlit. Praní šátku je možné v pračce a není tedy náročný na údržbu. RS jsme zkoušeli doma a bylo nám v něm dobře, možná by mohlo být příjemné i v letních teplotách, protože není příliš tlusté a huňaté.

Při vázání není šátku v ruce hodně a je tedy vhodný i pro začátečníky. Jeho velkou výhodou je poddajnost, se kterou se v úvazu přizpůsobí miminku. Nejedná se o žádnou velkou rozcvičku při dotahování šátku. Zkoušeli jsme originální šité RS, které se utahuje přes ring sling kroužky. Látka se přes kroužky krásně dotahuje a v úvazu nošenec dobře drží. RS je potřeba nejen dobře dotáhnout, ale i dostatečně rozprostřít látku na rameni, protože veškerá váha dítěte je pouze na jednom rameni. Při nošení 9 kg je mi toto RS pohodlné jen na kratší vzdálenosti a na poponášení.

Vzhledem k jemnosti a poddajnosti šátku si jej dokážu představit na malé miminka a pro maminky, které s nošením začínají, protože se s ním velice krásně pracuje. Díky gramáži chvilku vydrží, avšak pro mě už na delší nošení při 10 kg není.


Zuzana Kumpošt

Pomáhám ženám zkrotit poporodní depresi, kterou jsem si sama prošla. Mou vášní a zálibou jsou alternativní metody, které působí na naši mysl a tělo. Během posledních let jsem se stala terapeutem bachových esencí, tkáňových solí a homeopatie a díky těmto metodám vám můžu pomoci zkrotit poporodní depresi a jiná trápení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts

Recenze

Solnce Genesis Orange Plum Pie

Barevně výrazný Solnce Genesis Orange Plum Pie dostál svého jména a jeho barvy jsou opravdu pomerančová se švestkovou, setkávaný je v nadýchané triweave vazbě. Složení je egyptská bavlna 42 %, len 20 %, kašmír 13 %, merino Read more…

Recenze

Elavia Orchidea

Růžový ručně tkaný úžasňák s českými kořeny. Složení v osnově je cottolin 70 % (bavlna 60 % a len 40 %) a macerovaná bavlna 30 %, v útku pak macerovaná bavlna 100 %. Gramáž je krásných 321 g/m². Testována velikost Read more…

Recenze

Solnce Genesis Power

Úžasně vybarvený šátek Solnce Genesis Power je setkávaný v raspberry vazbě. Složení je bavlna 80 % a konopí 20 %. Gramáž je krásných 330 g/m². Testována velikost 7 s nošencem 13 měsíců a 9 kg. Tento úžasňák Read more…